Česky English Polski
Drobečková navigace

Úvod > Okolí

Okolí

Obec Dolní Dunajovice, ve které se restaurace PRAHA nachází, leží 40 km jižně od města Brna, v údolí, které z východní strany lemuje dominanta jižní Moravy - Pálava, hřebeny Dunajovských kopců, pod nimiž se rozprostírají rozsáhlé vinohrady a vinné sklípky, pak tvoří horizont západní.

Historie zdejšího kraje sahá až do 6. století, čehož jsou dokladem bohaté archeologické nálezy v katastru obce.
Vesnice si zachovala zemědělský charakter, je úzce spjata s vinařstvím, protože zdejší klimatické podmínky i vhodné půdní složení umožňují pěstovat víno velmi dobré kvality a proto je vyhledáváno milovníky tohoto ušlechtilého nápoje.

Obec Dolní Dunajovice nabízí návštěvníkům mnoho služeb - je zde zdravotní středisko, zubní lékař, pošta, nákupní středisko, prodejny potravin s cukrárnou.
Za povšimnutí také stojí zkutečnost, že se zde narodil dr. Karl Renner, který studoval v nedalekém Mikulově a v roce 1945 se stal prvním rakouským prezidentem.
V roce 1990 mu byla na rodném domku odhalena pamětní deska.

Dobrá dopravní obslužnost je zajišťována především autobusovou linkou Brno - Mikulov, po silnici dálničního typu. Jízda trvá jen asi 25 minut.

V poslední době je obec velmi oblíbená turisty, kteří se mohou ubytovat v mnoha penzionech. Odtud se pak dají podnikat výlety pěšky nebo na kolech. Pro cyklisty jsou po okolí vybudovány kvalitní cyklistické stezky.
Poblíž Dolních Dunajovic je známé historické město Mikulov, kde se nachází i hraniční přechod do Rakouska, s mnoha památkami, významný Lednicko-Valtický areál s nádhernými zámky a krásnou přírodou. Poblíž leží obec Dolní Věstonice, známá ves s muzeem a "Věstonickou Venuší."

Možnosti koupání skýtají nedaleké Novomlýnské nádrže (kemp ATC Merkur - Pasohlávky - 4 km), tyto jsou rájem pro rybáře a milovníky přírody.
Mezi turistická lákadla okolí Dolních Dunajovic a Novomlýnské nádrže patří také aquapark Aqualand Moravia, ve kterém mohou zákazníci našeho penzionu čerpat 10% slevu.